• slide9
  • zahradni jezirka
  • zed
  • slide7
  • slide6
  • slide10

Jezírka

Voda je na celém světě hlavním prvkem veřejných i soukromých staveb. Vytvářejí se invenční stavby a objekty, které předvádějí vodu v celé její kráse, nebo bychom spíš měli říci, že přirozené kvality podněcují vznik nové tvůrčí éry? Neboť bez ohledu na to, zda je voda v pohybu nebo v klidu, zvučí nebo je tichá, inspiruje dnešní generaci stejně silně, jako generace předchozí. V každém případě však dokáže ozvláštnit jakoukoli zahradu jakéhokoli stylu a na jakémkoli místě.


Voda je jedním z nejatraktivnějších prvků zahrady. Kromě toho, že v ní můžeme pěstovat celou řadu vodních rostlin, obohacuje zároveň zahradu o jedinečnou odrazovou plochu. To hraje velkou roli především v případě menších zahrad, kdy zrcadlový povrch vody celý okolní prostor opticky zvětšuje. Širokou paletu dalších možností nabízí rovněž využití pohybující se vody, například v podobě šplouchající či stříkající fontány nebo jemně šumicího vodopádu. Tyto prvky obohacují zahradu o další jedinečnou dimenzi a lze přitom, díky moderní technologie, poměrně snadno vybudovat. Moderní ponorná čerpadla skýtají tvůrčím zahrádkářům nekonečné množství možností.

Realizujeme zahradní biotopy, které se lépe začleňují do naší krajiny a přitom mohou složit i ke koupání. Jezírka všech druhů a velikostí zhotovujeme z kvalitní fólie, kterou modelujeme na místě podle tvaru nádrže. Okraje fólie obkládáme kameny částečně ponořenými do vody, čímž získávají jezírka maximálně přírodní ráz, zároveň se tak maskuje fólie.

Uvažujete - li o stavbě zahradního jezírka, kdykoli nás kontaktujte. Navštívíme Vás a zdarma s Vámi stavbu zkonzultujeme a zpracujeme nezávaznou cenovou nabídku. Pomůžeme Vám navrhnout nejvhodnější zahradní jezírko pro Vaši zahradu a vhodnou filtraci, zařídíme realizaci počínaje výkopových prací, přes položení geotextilie a jezírkové folie, napuštění zahradního jezírka vodou, výběr a spuštění filtračního čerpadla, až po osázení kameny a vodními rostlinami.